tłoczenie płyt CD DVD tłoczenie płyt kompaktowych
tłoczenie płyt | kopiowanie płyt | nadruki na płytach | kontakt  

doświadczenie od 2000 roku - tłoczenie płyt CD DVD - kopiowanie płyt CD DVD - nadruki na płytach


kopiowanie płyt CD, DVD

.:. jak przygotować materiał do kopiowania

Materiał do kopiowania płyt - możemy otrzymać jako płytę CD/DVD przygotowaną do powielenia lub w przypadku płyt CD w postaci obrazu płyty - poniżej nasze sugestie:

.:. materiał w postaci płyty CD DVD

 1. Przygotuj płytę dokładnie w takiej postaci, w jakiej chcesz otrzymać powielone nośniki.
 2. W przypadku płyt kopiowanych możemy otrzymać nośnik zapisany
  • sesją zamkniętą (brak możliwości późniejszego dogrania następnych materiałów)
  • sesją otwartą (z możliwością późniejszego dogrania plików - testowane na programie Nero)
 3. Jeśli przygotowujesz płytę CD-Audio zalecaną metodą jej zapisu jest DAO (Disc-At-Once)
 4. Przed wysyłką sprawdź czy przygotowana płyta wzorcowa poprawnie funkcjonuje. Testuj ją na kilku komputerach (płyty CD-ROM, DVD-ROM), odtwarzaczach CD (płyty CD-Audio), odtwarzaczach DVD (płyty DVD Video). Będzie wówczas pewność poprawności dostarczonego materiału.
 5. Najbezpieczniej jest wysłać kurierem lub pocztą 2 egzemplarze płyty wzorcowej - doświadczenie uczy, że nawet płyta właściwie zabezpieczona może dotrzeć uszkodzona, mamy wówczas do wykorzystania drugą kopię.
 6. Ważne: nie zamieszczaj na jednej płycie materiałów do kopiowania oraz np. do nadruku !!! (chyba, że chcesz otrzymać tak powielone płyty). Projekt do nadruku na płycie zalecamy przesłać mailem.
 7. Z dostarczonej płyty wykonywany jest obraz płyty, który służy do powielenia nośników. Płyty wzorcowe są przechowywane przez krótki okres po wykonaniu kopiowania. Jeśli przesłaną płytę wzorcową chcesz otrzymać po wykonaniu pracy - koniecznie zaznacz to w polu uwagi na formularzu zamówienia.
 8. Przy zamówieniu wznowienia pracy jeśli nic nie zostaje zmienione w dostarczonym materiale, wykorzystywany jest plik obrazu płyty. Jeśli przy wznawianej pracy następują jakiekolwiek zmiany w materiale - konieczne będzie dostarczenie nowej płyty wzorcowej.
.:. materiał w postaci obrazu płyty (opcjonalnie dla płyt CD)
 1. Do kopiowania możemy otrzymać obraz płyty CD zapisany w formatach *.iso lub *.nrg
 2. W związku z licznymi pytaniami w jaki sposób należy przygotować obraz płyty - poniżej instrukcja w kilku krokach:
  • Obraz płyty można wykonać korzystając z większości programów służących do nagrywania płyt, schemat wykonania obrazu płyty jest w nich podobny; W poniższym przykładzie wykorzystany został jeden z najpopularniejszych programów do nagrywania - NERO.
  • Wykonanie obrazu możliwe jest z gotowej, wcześniej przygotowanej płyty lub z plików umieszczonych na twardym dysku komputera.
  • jeżeli wykonujesz obraz z gotowej płyty - w głównym oknie wybierz opcję Kopiuj i utwórz kopię, a następnie Kopiuj CD lub Kopiuj DVD w zależności jakiego nośnika obraz ma zostać wykonany.  • Wybierz napęd docelowy Image Recorder (obraz płyty) i naciśnij kopiuj.  • I to właściwie wszystko - obraz płyty jest gotowy do wykonania - należy tylko podać nazwę pod jaką ma zostać zapisany oraz lokalizację. Jako typ pliku proszę wybrać *.iso lub *.nrg.  • Jeżeli obraz płyty wykonujesz z plików znajdujących się na dysku twardym komputera - proszę postępować jak przy zwykłym nagrywaniu płyty, jako napęd docelowy należy podać Image Recorder (obraz płyty) i dalej postępować zgodnie z powyższą instrukcją
 3. Obraz płyty można wrzucić na serwer FTP (dane dostępowe podajemy po złożeniu zamówienia).
 4. Zalecamy podać sumę kontrolną pliku z obrazem płyty jako MD5 lub CRC (w formacie sfv), pozwoli to na uniknięcie ewentualnych błędów w transmisji na serwer i z serwera. Sumę kontrolną CRC możesz utworzyć korzystając z Total Commandera (Pliki >> utwórz sumy kontrolne CRC)


.:. zobacz także:
 • kopiowanie płyt CD DVD - cennik
 • nadruki na płytach CD DVD
 • opakowania do płyt CD DVD

 • tloczenie.pl - tłoczenie płyt CD, DVD, kopiowanie płyt CD, DVD, nadruki na płytach CD, DVD - sitodruk, offset, opakowania do płyt CD, DVD


  © 2000-2024 tloczenie.pl